تبلیغات
شهرستان نور پایتخت ساحلی ایران (انتخابات در شهرستان نور) - شهرستان نور و مکان های تاریخی وگردشگری + عکس
 
شهرستان نور پایتخت ساحلی ایران (انتخابات در شهرستان نور)
ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم


 

           

              

 

 

 1. شهرستان نور یکی از شهرستانهای استان مازندران ایران است. این شهرستان درمرکز استان واقع شده است و مرکز آن شهر نور است. نور یكی از قدیمی ترین نواحی شهرنشین طبرستان ( مازندران كنونی ) بوده كه به گواهی تاریخ ، رستمدار نام داشته است . تمیشه نام پایتخت بخش ساحلی حكومت رویان بوده كه بنای كنونی شهر نور بر آن قرار دارد . نام دیگر قدیمی آن كه حتی ساكنان کنونی آن نیز گهگاه به جای نور به كار میبرند ، سولده است . نام كنونی نور از رودخانه نور گرفته شده كه از کوههای البرز سرچشمه میگیرد و به رود هراز میپیوندد.

   تقسیمات کشوری

  این شهرستان دارای سه بخش مركزی ، بلده و چمستان میباشد . بخش مركزی شامل شهرهای نور ( مركز شهرستان ) ، رویان ( علمده )و ایزدشهر می باشد و از روستاهای مهم آن رستم رود ، تاشكوه علیا و سفلی است . بخش چمستان به مركزیت شهری به همین نام كه در فاصله ۱۵ كیلومتری جنوب شرقی نور ، در مجاورت شهرستان آمل قرار دارد . بخش بلده نیز به مركزیت شهری قدیمی به همین نام در ۸۵ كیلومتری جنوب شهر نور قرار دارد و پل ارتباطی میان دو جاده مهم هراز و چالوس است .

  • بخش بلده

   • دهستان اوزرود

   • دهستان تتارستاق

   • دهستان شیخ فضل اله نوری

  شهرها: بلده

  • بخش چمستان

   • دهستان لاویج

   • دهستان میانرود

   • دهستان ناتل رستاق

  شهرها: چمستان

  شهرها: نور، رویان و ایزدشهر.

  گردشگری

  مناطق دیدنی این شهرستان شامل : ۱) پارك جنگلی شهر نور ( مهندس سعیدی ) ۲) سواحل زیبا و پلاژ تفریحی در نور ، رویان و ایزدشهر ۳) قلعه پولاد بلده ۴) خانه نیما یوشیج در یوش بلده ۵) پارك جنگلی و چشمه كشپل چمستان ۶) آبشار آب پری رویان ۷) روستای پیمط ۸) آب گرم و جنگل لاویج ۹) هتل نارنجستان میباشد و همچنین یکی از روستاهای اطراف پارك جنگلی و چشمه كشپل چمستان به نام " سلیا کتی " میباشد .

  شهرستان نور با 2675 كیلومتر مربع وسعت حدود 3/11 در صد كل مساحت استان را به خود اختصاص داده است

         شهرستان نور در غرب استان قرار گرفته و واز شمال به دریای خزر از مشرق به شهرستان های آمل و محمود آباد از جنوب به رشته كوههای البرز و شهرستان آمل و استان تهران و از مغرب به شهرستانهای نوشهر و چالوس محدود میشود

  این شهرستان دارای 5 شهر (نور،بلده ،رویان،چمستان،ایزدشهر) 3 بخش ( مركزی،بلده، چمستان) 8دهستان و 226 آبادی است مطابق آخرین آمار حدود 105000 جمعیت كه حدود 67 درصد روستایی و بقیه شهری میباشد

   

  5/3 درصد جمعیت استان را دارد. نور كه تاچند سال قبل سولده نامیده می شد از شهرستان مهم رستمدار و یكی از مراكز ملوك استندار و رستمدار، بخشی    میان رویان و مازندران بوده است. مراكز دیدنی آن عبارتند از :

   قلعه پولاد بلده ، بقعه متبركه آقا شاه بالو زاهد ، بقعه متبركه جمشید كیا سلطان، خانه نیما در بلده ، پل خشتی نور و تكیه تاكر...

  شهرستان نور به لحاظ توسعه صنعتی و گردشگری شرایط ممتازی در استان پیدا كرده است. محصول غالب كشاورزی منطقه، برنج می باشد

  جذابیتهای منطقه 

  گستردگی شهرستان نور از ساحل تا ارتفاعات البرز میانی ، وجود تنوع آب و هوایی، رودخانه ها وآبشارهای طبیعی همـراه با آثار تاریخی و باستانی اعتبار ویژه ای به این شهرستـان بخشیده که می توانـد در زمینه برنامه ریزی سفر کاملا" مؤثر باشند.

  پارک جنگلی نور : 

  درکیلومتر 5 نور به محمودآباد و در شرق نور با مساحت حدود 4000 هکتار از اوایل دهه 50 شمسی مـورد بهره برداری قرار گرفته و از نظر وسعت یکی از بزرگترین پارک های خاور میانه است . انواع گونه های جنگلی مانند افرا ، ممرز ، توسکا ، انجیلی و ... در آن یافت می شود . رستوران مجهز و زیبا ، آلاچیق های متعدد چوبی پارک های بازی کودکان ، مسجد ، زمین های ورزشی از جمله امکاناتی است که آن را به یکی از تفرجگاههای مهم شمال ایران بدل کرده است . در ابتدای ورودی غربی پارک که از جاده اصلی نور محمودآباد جدا می شود ، سردر زیبای سنگی با ویژگی های معماری و پوشش چوبی ساخته شده که دیدنی است .

  ساحل دریا : 

  طول خط ساحلی در شهر نور حدود 23 کیلومتر می باشد که به دلیل دارا بودن ساحل ماسه ای ،کم عمق ، حرارت مطلوب ، آب با املاح پایین ، ساحل سازی مناسب ، ایجاد طرحهای مناطق شنای امن برای خانمها و آقایان وامکانات رفاهی، هر ساله در فصل تابستان مسافران بی شماری را به خود جذب می کند .

  آبشار آب پری : 

  برای رسیدن به آبشار آب پری باید فاصله 5 کیلومتری شهر نور تا شهر رویان را پیمود ، یک خیابان در وسط شهر کوچک رویان در حاشیه غربی پل و رودخانه به طرف جنوب از مسیر اصلی نور به نوشهر جدا می شود که پس از ساخت آسفالت 8 کیلومتری در کنار رودخانه ، کوه و دره جنگلی به آبشار آب پری می رسد ، این مسیر به نام گلندرورد و سوردار معروف است . جریان آب در شیب سنگی 60 درجه کوه منظره زیبایی را ایجاد کرده و دانه های سنگی در پایین جاده به طرف دره و وجود درختان جنگلی در سینه کش آن منظره رویایی را پدید آورده است .

  شهر بلده : 

  شهر بلده مرکز بخش ییلاقی و کوهستانی بلده در 145 کیلومتری شهر نور واقع شده است . مسیر اصلی دسترسی به آن به صورت آسفالته در کیلومتر 45 جاده هراز و محور ارتباطی آمل به تهران در محلی به نام هردورود بوسیله یک پل به طرف غرب از جاده هراز جدا می شود و پس از طی یک مسافت 55 کیلومتری به شهر بلده می رسد. جاده در تمام طول مسیر از آبادی های خوش آب و هوا عبور می کند و در ادامه پس از عبور از بلده و با مسافت 55 کیلومتر در محل پل زنگوله به جاده کندوان وصل می شود . این شهر از لحاظ آب وهوا، مناظر طبیعی ، چشمه ها و آبشار در فصل تابستان پذیرای گردشگران زیادی است .

  یوش و زادگاه نیما یوشیج : 

  یوش در فاصله 5 کیلومتری غرب بلده و در مسیری است كه منتهی به جاده کندوانمی شود. علاوه بر جذابیت های طبیعی، زادگاه نیما یوشیج شاعر معروف و نوپرداز معاصردر آنجا قرار دارد و همواره مورد استقبال ادب دوستان جهان است . خانه نیما که آرامگاه وی نیز می باشد از بناهای متعلق به اواخر دوره صفویه است که با ویژگی های سنتی منطقه کوهستانی نور ساخته شده و با پلان مربع شکل دارای یک حیاط مرکزی و اتاق های متعدد در اطراف حیاط می باشد. عناصر تزئینی آن شامل آجرکاری ، گچ بری ، رنگ کاری ، خراطی ، ارسی های زیبا و آینه کاری است كه آثار مهم کشور می باشد .

  فیل سنگی : 

  در مرکز روستای لاویج قطعه سنگ بزرگی وجود دارد که براثر عوامل و فرسایش طبیعی به شکل فیل نشسته بر زمین خودنمایی می کند که مسافران این روستای خوش آب و هوا از این منظره طبیعی و منحصر به فرد نیز دیدن می کنند . البته بعد از گذر از آب گرم لاویج با حداقل ده دقیقه پیاده روی می توانید از فیل سنگی هم دیدن نمایید.

  بقعه آقاشاه بالو زاهد : 

  این بقعه در 3کیلومتری شرق چمستان واقع شده است . شهر چمستان در 15 کیلومتری شرق نور قرار دارد و مسیر آسفالته آن از داخل شهر نور آغاز و پس از عبور از مسیری زیبا به چمستان رسیده وپس از طی 15 کیلومتر به شهر چمستان ختم می گردد . بقعه مذکور در ضلع شمالی و مجاور با جاده قرار دارد .

  آقا شاه بالو از عرفای اواخر قرن 7 و اوایل قرن 8 هجری قمری و مرشد شیخ حسن جوری چهره اصلی نهضت سربداران خراسان در عهد حکومت مغولان است . بنای آجری با گنبدی مخروطی و تزئینات کاشیکاری بر روی مرقد آقا شیخ بالو زاهد ساخته شده که از آثار مهم تاریخی مازندران به شمار می رود .

  آب گرم معدنی لاویج : 

  روستای ییلاقی لاویج در25کیلومتری جنوب چمستان در میان دره های جنگلی و زیبای البرز قرار دارد . در کیلومتر 3 چمستان به نور یک مسیر زیبای آسفالته به طرف جنوب از جاده اصلی منشعب می شود که با عبور از پارک جنگلی کشپل به لاویج ختم می شود . آب های گرم لاویج به دلیل خواص بالای درمانی برای دردهای استخوان و مفاصل و بیماری های پوستی همواره گردشگران فراوانی را در تمام فصول سال به خود اختصاص داده است ، امکاناتی مناسب نیز در آن منطقه برای اقامت و استفاده از آب معدنی ایجاد شده است. جاده چمستان به لاویج از پارک کشپل می گذرد و از میان جنگل عبور می کند به همین دلیل فضای دلپذیری را برای گردشگران فراهم می سازد .

  پارک جنگلی کشپل : 

  در ابتدای جاده آسفالتی لاویج در محور چمستان به آمل قرار دارد ، حاشیه زیبای ساحل رودخانه لاویج رود ، وجود چشمه های پرآب با زلالی ویژه ، امکانات نسبی اقامت و پارک بازی کودکان این پارک را به تفریحگاه مردم منطقه و مسافران غیر بومی تبدیل کرده است .

  قلعه پولاد بلده : 

  بر روی ارتفاعات شمالی مشرف بر شهر بلده یک قلعه عظیم به چشم می خورد که از معروفترین و بزرگترین قلعه های به جای مانده در شمال ایران است . این قلعه تا اوایل دوره صفویه دایر و مسکونی بوده و مرکز یکی از مقتدرترین قدرتهای محلی آن روز ایران محسوب می شد.

  بقعه سلطان احمد بلده : 

  در داخل شهر بلده در دامنه کوه واقع شده و دومین بنای مرتفع شهرستان نور است گنبد آن مخروطی و مصالح آن از آجر و روکش گچ می باشد. در حد فاصل گنبد و بدنه نیز نورگیرهایی تعبیه شده و طاق نماهایی نیز اطراف آن را تزیین کرده اند . گنبد از داخل با مرکب سیاه زینت یافته و گچ بری های زیبایی نیز در آن دیده می شود و در دو قسمت آن نقش شیری را کشیده اند که ماری به دور کمر آنها حلقه زده است . کتیبه ای به خط کوفی وجود دارد که دوبار نام حضرت محمد ( ص ) و حضرت علی ( ع ) را نقش کرده اند . کتیبه چوبی روی صندوق نام شیخ احمد نوری و تاریخ 1102 هجری قمری را دارد .

   فاصله نقاط مهم و توریستی منطقه با شهر نور

  ازنورتا فاصله بر حسب کیلومتر
  تهران-جاده کندوان ۲۴۰
  تهران-جاده هراز ۲۲۰
  ساری ۱۲۰

  پارک جنگلی نور

  ۵
  آبشار آب پری ۱۱
  آبشار حرام او ۳۰
  سوردار ۴۲
  قلعه پولاد ۱۴۵
  بلده ۱۴۵
  یوش ۱۵۲
  اوزکلا ۱۶۲
  پیل ۱۷۲
  لاویج ۴۰
  آبگرم معدنی لاویج ۴۰
  بقعه سلطان احمد ۱۴۵
  پارک جنگلی کشپل ۱۵
  سد الیمالات ۱۱


  آبشار آب پری رویان : 1. آب پری یا آب پری رویان منطقه‌ای گردشگر پذیر و خوش آب و هوا است که در استان مازندران و در فاصله ۵ کیلومتری شهر نور، نزدیکی شهر رویان واقع شده‌است. منطقهٔ آب پری دارای آبشاری به همین نام است. در آب پری درختان با فاصلهٔ کم از یکدیگر قرار دارند و بیشتر مناطق بکر و دست نخورده مانده‌است. این ناحیه همسایه کجور و یوش می‌باشد. آبشار آب پری در کنارهٔ جاده قرار گرفته‌است. این آبشار، شباهت چندانی به آبشار ندارد زیرا قسمتی از سنگ‌های کوه در اثر رانش زمین در شیب تند کوه جمع شده‌اند و آب کمی از لابه‌لای این سنگ‌ها در جریان است. با این حال گردشگران پرشماری در روزهای تعطیل و تعطیلات آخر هفته به این محل می‌آیند. اختلاف درجه حرارت این ناحیه با هوای شهر رویان تقریبا ۱۰ درجه سانتی‌گراد است. درختان جنگلی در مناطق کم ارتفاع‌تر و درختان کاج در نقاط بلندتر دیده می‌ شوند.

   


 2. سد خاکی الیمالات :

   

  سد خاکی الیمالات در مسیر جاده نور به چمستان در دل جنگل بعدازعبور ازجاده خاکی بمسافت 4 کیلومتر به منطقه توریستی سد الیمالات خواهید رسید وپس ازپرداخت هزینه ورودی به محوطه سد که دارای امکانات رفاهی ازجمله مکان نصب چادر ،الاچیق و سوپر مارکت ، رستوران و قایق سواری ، سوئیت برای اسکان شب وماهیگیری میتوانید اوقات فراغت خود را پر نمائید.

   
   
 3.  بزرگترین پارک خاورمیانه در شهرستان نور

        
                             
                       

   

  بوستان جنگلی نور با مساحت سه هزار و ۶۴۵ هكتار، یكی از بزرگترین بوستان های جنگلی شمال كشور و دارای جذابیت های گردشگری فراوانی است.
  پارك جنگلی با مساحت سه هزار و ۶۴۵ هكتار، یكی از بزرگترین بوستان های جنگلی شمال كشور در شرق شهرستان نور به شمار می رود.
  این بوستان در نزدیكی كوه و دریا قرار دارد و به دلیل جذابیت های گردشگری و ارزش طبیعی، از جمله داشتن ذخیره گاه ۲۷۰ هكتاری درخت «سفید پلت» كه بومی ایرانی است، از بوستان های شاخص محسوب می شود.
  شماری از كارشناسان، مسافران و اهالی با اشاره به مشكلات فراروی این بوستان، بر لزوم توجه و حمایت تیپ های جنگلی این بوستان شامل ممرز، بلوط، ممرز-انجیلی و مرز-توسكا است كه سالانه در حدود یك میلیون نفر از آن دیدن می كنند.
  در این بوستان، درختانی نظیر بلوط، ممرز، توسكا، انجیلی، لرگ، سفید پلت، لیلكی، افرا، شب خسب، ون، نمدار، اوجا و جانورانی همچون شغال، تشی، روباه و گرگ وجود دارد.»
  براساس آمار رسمی، در شمال كشور ۸۸ بوستان جنگلی فعال یا شناسایی شده وجود دارد كه مساحت كل آن ها ۵۰ هزار و ۱۹۳ هكتار است.
  مشكلاتی كه برای پارك جنگلی نور وجود دارد، كمابیش در بوستان های دیگر نیز دیده می شود، زیرا ریشه های مشتركی دارند.
  محدوده تفرجگاهی بوستان جنگلی سی سنگان در اوایل دهه ۵۰ تعیین شد و با توجه به تردد گردشگران و كوبیدگی خاك، باید به محل دیگری در پارك تغییر یابد ولی اكنون توان مالی لازم برای جابه جایی تأسیسات وجود ندارد.
  بوستان جنگلی نور در مقایسه با بوستان جنگلی سی سنگان، از نظر ذخیره گاهی اهمیت كمتری دارد و توده های شمشاد در بوستان سی سنگان، این منطقه را در خاورمیانه شاخص كرده است.
  بوستان جنگلی سی سنگان با وسعت ۶۲۰ هكتار، بسیار كمتر از بوستان جنگلی نور گردشگران را در خود جای می دهد ولی جاذبه آن بیشتر است.
  در مقایسه با بوستان سی سنگان، توسعه پذیری بوستان جنگلی نور بیشتر است و سی سنگان محدودیت توسعه دارد.

   


 4. روستا و جنگل لاویج :

  لاویج، متشکل از شش آبادی است که در میان درة جنگلی زیبا و در دامنه رشته کوه‏های البرز استقرار یافته است و پیرامون آن‏ها را ارتفاعات جنگلی در بر گرفته‏اند. ارتفاع لاویج از سطح دریا 620 متر است.
  مجموعه روستایی لاویج، تحت تأثیر اقلیم کوهستانی، زمستان‏های نسبتاً سرد و تابستان‏های معتدل و مطبوع دارد. رودخانه لاویج که از به هم پیوستن دو رودخانه تیلن رود و نومه رود تشکیل می‏شود، در کنار این آبادی‏ها جریان دارد.
  مجموعه روستایی لاویج مشتمل بر رئیس کلا، خطیب محله، کیا محله، ملا محله، ملا کلا و سادات محله است. مردم سه آبادی آخری، نسب خود را به عقیل، برادر امام علی (ع) می‏رسانند. بافت قدیمی و بقعه امامزاده زکریا و امامزاده فخرالدین از آثار تاریخی و مذهبی روستاست و نشانگر قدمت کهن آن است.

  مجموعه روستایی لاویج در شیب ملایم دره، به صورت خطی و در کنار یکدیگر استقرار یافته‏اند. بافت مسکونی هر یک از محلات در مرکز فشرده و متراکم است و بناهای موجود در آن به دو نوع سنتی و جدید تقسیم می‏شود. سقف خانه‏ها، عموماً شیروانی با دیوارهای گل‏اندود است.
  مصالح به کار رفته در بناهای قدیمی شامل گل، سنگ، خشت و چوب است، ولی در ساخت خانه‏های جدید از مصالحی مانند سیمان، تیرآهن، گچ و آجر استفاده شده است.
  جاذبه‏های گردشگری
  مجموعه روستایی لاویج در میان دره‏ای زیبا استقرار یافته است و اطراف آن را کوه‏های جنگلی سر به فلک کشیده البرز با فضاهای مه‏آلود و رؤیایی در بر گرفته است. منظره بافت سنتی روستا در میان سرسبزی جنگل‏ها بسیار تماشایی است.
  رودخانه‏های نومه و تیلن، که در شرق و غرب آبادی جریان دارند، در محله رئیس کلا به هم می‏پیوندند و از آن پس با نام لاویج رود به موازات جاده آسفالته دسترسی امتداد می‏یابد. حواشی این رود زیبا، با آبشارهای کوچک و بزرگ در کنار مزارع و شالیزارهای سرسبز و پارک جنگلی کشپل، با انواع گونه‏های گیاهی و جانوری، مکان‏های مناسبی برای اقامت و دیدار گردشگران به شمار می‏آیند.
  مهم‏ترین جاذبه طبیعی لاویج، چشمه‏های آبگرم و آب سرد است. در پنج نقطه از روستا، آبگرم معدنی از دل زمین می‏جوشد که در حال حاضر، خدمات گردشگری آبگرم در دو نقطه به صورت استخرهای خصوصی و کاملاً تمیز انجام می‏گیرد. چشمه‏های ابگرم لاویج املاح معدنی گوناگونی دارند و برای معالجه امراض یرقان و بیماری‏های پوستی و مفاصل توصیه شده ‏اند.


  عکس از جاده ای که به روستای بکر لاویج میرسه


 

خانه نیما یوشیج :

 


خانه نیما یوشیج در روستای یوش، بنایی است مربوط به دوره قاجار. این خانه به شماره ۱۸۰۲ از طرف سازمان میراث فرهنگی به عنوان اثر ملی ثبت شده‌است. خانه نیما محل زندگی پدر و نیاکان نیما یوشیج بوده‌است، این خانه در سال ۱۲۰۷ هجری قمری توسط ناظم الایاله در محله لالوی یوش ساخته شد. این بنا دارای ۳ ورودی، شاه‌نشین و اتاق‌های زیادی است. خانه نیما یوشیچ با داشتن آجرکاری و گچ‌کاری‌های زیبا از جاذبه‌های گردش‌گری استان مازندران به شمار می‌آید.

سد خاکی آویدر :

سد خاکی آویدر در فاصله حدودا ۳۰ کیلومتری شرق شهر نوشهر و در نزدیکی پارک جنگلی سیسنگان در استان مازندران قرار دارد. این سد و دریاچه پشت آن دریاچه در فاصله‌ای دور از دریا و در دل کوهستان قرار دارد که این امر سبب کاهش رطوبت هوا در این منطقه شده‌است. سد خاکی آویدر در حقیقت متعلق به اداره آبیاری منطقه‌است و دریاچه پشت سد نیز جهت تامین آب مورد نیاز زمینهای زراعتی منطقه ایجاد شده‌است.


موقعیت:

این دریاچه در عرض جغرافیایی ۳۶ درجه و ۳۳ دقیقه شمالی و طول جغراقیایی ۵۱ درجه و ۴۸ دقیقه شرقی قرار دارد و ۱۲۵ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. روش دسترسی به این سد و مجتمع تفریحی، جاده‌ای به طول تقریبی ۵ کیلومتر است که از جاده اصلی (نوشهر به نور) منشعب می‌شود. روستاهای نزدیک به این مکان تفریحی عبارتند از تاج الدین کلا، ملا کلا و صلاح الدین کلا؛ که همگی از توابع شهرستان نوشهر هستند. دریاچه پشت سد مکان مناسبی برای رشد و نمو موجودات آبزی است و برخی از گونه‌های ماهی و قورباغه در این دریاچه وجود دارد. گونه‌های گیاهی این منطقه همانند سایر گونه‌های گیاهی موجود در جنگلهای مناطق شمالی ایران است.


امکانات تفریحی داخل مجموعه:

ورودی مجموعه توسط نگهبانی از سایر قسمت‌های جنگل جدا شده‌است.
ماهیگیری
اسب سواری
دوچرخه سواری
قایق سواری از نوع پدالی
قایق سواری از نوع موتوری (تندرو)

 •  

  روستای کالج :   

  روستای کالج در مناطق ییلاقی شهرستان نور واقع شده است.این روستا از روستاهای سرسبز و زیبای شهر نور می باشد.

   

  آبشار حرام او:

  یکی از جاذبه هایی که در مسیر رویان-بلده وجود دارد آبشار "حرام او" است.این آبشار در کنار جاده اصلی و بین روستاهای کالج و دینکوه واقع می باشد.عکس آبشار را در زیر مشاهده می کنید. •  
 •  


 • این مجموعه ساحلی در محیطی آرام و دلپذیر با معماری مدرن، فضاسازی زیبا، دکوراسیون مجلل با امکانات گسترده، پارک ساحلی، فضای بازی و ورزشی، آسایشی کامل و اقامتی خوش و بیاد ماندنی ارائه می نماید... فاصله هتل از نور 12 کیلومتر...فاصله هتل از محمودآباد 14 کیلومتر می باشد.


   

   
  شهر رویان • نوع مطلب :
  برچسب ها :
  لینک های مرتبط :
  نظرات ()
  چهارشنبه 8 آذر 1391 08:52 ب.ظ
  دستتون درد نکنه خیلی جالب بود
  چهارشنبه 17 آبان 1391 08:56 ب.ظ
  مرجع آگهی ها و اطلاعات استخدامی

  با قرار دادن کد زیر در قالب وبلاگ خود مخاطبان خود را از آخرین اطلاعات استخدامی کشور مطلع سازید

  <script language="javascript" src="http://www.estekhdamcenter.ir/Box/BoxCreate.js"></script>

  کد فوق را در قسمت کد های اختصاصی وبلاگ خود کپی نمایید.
  http://www.estekhdamcenter.ir

  گزیده ای از آخرین مطالب

  استخدام بیمارستان محب کوثر در تهران
  استخدام یک شرکت معتبر بازرگانی و تولیدی
  استخدام یک شـرکت بازرگانی معـتبر در تهران
  کانون پلمب نشده است /آزمون روز جمعه بدون هیچ مشکلی برگزار می شود
  اطلاعیه مربوط به تاریخ‌، نحوه پرینت و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری ایران سال ۱۳۹۱
  مهمترین عوامل روان‌شناسی محیط کار
  در بازاریابی، حرف مشتری گوهر است
  چگونه پیام بازاریابی بسازیم که فروش را افزایش دهد؟
  شش استراتژی برای آغاز سودآوری
  آگهی استخدام منشی در یک شرکت پژوهشی- دانشگاهی در اهواز
  آگهی استخدام موسسه فرهنگی، آموزشی رهپویان سلامت
  آگهی استخدام شرکت مهندسی سهند سامانه برتر
  آگهی استخدام یک شرکت معتبر آموزشی فعال در صنایع نفت و گاز
  آگهی استخدام کارشناس فروش
  آگهی استخدام شرکت تجاری واقع در شهرک صنعتی عباس آباد (شریف آباد)
  آگهی استخدام شرکت نرم افزاری
  آگهی استخدام شرکتی تولیدی واقع در کرج
  آگهی استخدام فروشنده سطح شهر تهران
  استخدام شرکت معدنی صنعتی جهان نمو
  استخدام شرکت شکلات پارمیدا
  استخدام شرکت خدمات رایان اقتصاد نوین
  استخدام شرکت مبلمان Harmony
  استخدام شرکت سیمیا فیلم
  دعوت به همکاری شرکت پخش داروی هجرت
   
  لبخندناراحتچشمک
  نیشخندبغلسوال
  قلبخجالتزبان
  ماچتعجبعصبانی
  عینکشیطانگریه
  خندهقهقههخداحافظ
  سبزقهرهورا
  دستگلتفکر
  نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

  آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
  امکانات جانبی